tel.: +48 505 612 051 / e-mail: ksr17@wp.pl / 90-515 Łódź, ul. Wólczańska 73 lok. 2 /
Kancelaria Komornicza - Janusz Kruk
 
 
 
 
 
 
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
Kancelaria Komornika Sądowego Janusza Kruka
Pytania i Odpowiedzi
Czy można ściągnąć przedawniony dług?

Zacznijmy od tego, czym jest przedawnienie długu? Jest to regulowany przez prawo moment, w którym przeszłe należności, które nie zostały spłacone, zostają uznane za nieważne. Jeżeli w(...)

Co komornik spłaca najpierw?

Kolejność spłacania wierzytelności w procesie komorniczym ustalana jest na podstawie kodeksu cywilnego. Komornik stosuje tutaj tak zwaną zasadę pierwszeństwa, która jest ściśle określona prz(...)

Czy warto kupić mieszkanie na licytacji komorniczej?

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym czym jest i jak przebiega licytacja komornicza nieruchomości. W związku z gwałtownie rosnącymi cenami mieszkań i innych nieruchomości coraz więcej osób (...)

Licytacja komornicza nieruchomości

Dłużnik zwlekający ze spłatami swoich zobowiązań musi liczyć się z ryzykiem, że zostanie wobec niego wytoczone postępowanie egzekucyjne, w czasie którego komornik może zająć jego majątek, w (...)

Czy można odmówić spłaty długu?

Zacznijmy od tego czym jest dług i kiedy można mówić o powstaniu zobowiązania? Art. 353 §1 Kodeksu Cywilnego stanowi jasno, iż zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dł(...)

Co jeśli dłużnik łamie warunki ugody?

W naszych ostatnich artykułach pisaliśmy o tym czym jest ugoda i jakie są zalety zawarcia jej. Co jednak jeżeli mimo wszystkich naszych ustępstw na rzecz dłużnika on nadal zwleka z płatnościami, bą(...)

Wesołych Świąt!

Naszym Klientom życzymy spokojnych Świąt i bezpiecznego Nowego Roku! Niech te dni przynoszą Wam spokój ducha, a nadchodzący rok obfituje w stabilność finansową. Zdrowia, zrozumienia i wsparc(...)

Zalety zawarcia ugody z dłużnikiem

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, czym jest ugoda i jakie są jej rodzaje. Jakie są zalety zawarcia ugody z dłużnikiem? Przede wszystkim, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości zasad(...)

Jakie są rodzaje ugody?

Ugoda to rodzaj umowy zawieranej między dłużnikiem a wierzycielem, w której obie strony wzajemnie czynią sobie ustępstwa celem zapewnienia prawidłowego spełnienia zobowiązania. Ważnym jest, (...)

Jak przygotować się do wizyty komornika?

Dłużnik mający zaległości w uiszczaniu swoich należności może spodziewać się zawiadomienia o wszczęciu wobec niego egzekucji komorniczej. Zawiadomienie to może zostać dostarczone listownie, bądź be(...)

Czy komornik uprzedza o wszczęciu egzekucji?

Osoby zmagające się z zadłużeniem często zamartwiają się, że do ich drzwi niespodziewanie zapuka komornik. W zależności od zaistniałej sytuacji tak to niestety może wyglądać. Co prawda komornik ma (...)

Ile komornik może zając z najniższej krajowej?

Jak wielokrotnie wspominaliśmy, w trakcie egzekucji komornik może zająć wynagrodzenie dłużnika. Jak to jednak ma się do najniższego wynagrodzenia? Ile komornik może z niego zająć?

Otó(...)

Kiedy sprawa trafia do komornika?

Jak pisaliśmy już wielokrotnie, zadaniem komornika sądowego jest wyegzekwowanie of dłużnika należności na rzecz wierzyciela w ramach egzekucji sądowej. Dzieje się tak, kiedy to dłużnik przestaje sp(...)

Raport BIK

Raport BIK, czyli podsumowanie historii kredytowej, zawiera szczegółowe informacje na temat wszelkich zobowiązań finansowych i kredytowych danej osoby. Pozwala on na lepsze przygotowanie się(...)

Wypłata środków z kąta zajętego przez komornika

Osoby zmagające się z zadłużeniem często mają założoną przez komornika blokadę na swoim koncie bankowym. Zajęcie wynagrodzenia osoby zadłużonej to najczęściej stosowana praktyka związana z procesem(...)

Alimenty a upadłość konsumencka

Zarówno alimenty jak i upadłość konsumencka to tematy rzeka. Dodatkowo są one ze sobą ściśle powiązane. Dla osoby z niestabilną sytuacją finansową alimenty są dużym obciążeniem, długi nawars(...)

Wniosek o ściągnięcie alimentów

Alimenty od zawsze były, są i będą problemem. Prawie połowa osób z zasądzonymi alimentami ich nie płaci – urywają oni kontakt z dzieckiem, w związku z czym uważają, że obowiązek alimen(...)

Zajęcie samochodu przez komornika

Zmagania wierzyciela z dłużnikiem o odzyskanie należności potrafią być problematyczne, długie i męczące, oraz niejednokrotnie nieskuteczne. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być złożenie (...)

Komornik a eksmisja z najmowanego mieszkania

Chcąc wynająć mieszkanie w celach zarobkowych powinniśmy jak najlepiej zabezpieczyć swoje mienie na wypadek nieuczciwego najemcy – podpisana zostaje umowa (...)

Komornik a zasiłek macierzyński

Wejście komornika na konto jest koszmarem każdego, nie wspominając świeżo upieczonej mamy. Powstaje zatem pytanie: czy komornik może zająć zasiłek macierzyński?

Zgodnie z prawem, podobnie j(...)

Windykacja a egzekucja komornicza

Dłużnik niedotrzymujący zobowiązań wobec swoich wierzycieli może spodziewać się nieprzyjemności związanych ze wszczęciem przez nich procedur mających na celu spłaty istniejącego zadłużenia. Często (...)

Oszukać komornika...

W internecie często można znaleźć porady jak oszukać komornika. Osoby tworzące takie wpisy często wierzą w swój spryt i są święcie przekonane, że im się to uda. Prawda jest taka, że zanim wi(...)

Opis i oszacowanie nieruchomości

Jednym z etapów egzekucji po zajęciu nieruchomości jest jej opis i oszacowanie celem dokładnego określenia jej przedmiotu oraz ustalenia uczestników postępowania. Opis nieruchomości m(...)

Różnica między zwłoką a opóźnieniem

W języku codziennym pojęcia zwłoka i opóźnienie bardzo często używane są zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że czytając umowy należy zwrócić na te pojęcia szczególną uwagę, gdyż(...)

Wesołych świąt!

Drodzy Klienci i Współpracownicy, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracę i zaufanie. Niech ten wyj(...)

Komornik a umowa zlecenie

Osoby zmagające się z czasową spłatą zaległych zobowiązań mogą liczyć się z tym, że ich sprawa trafi do komornika. Jest to urzędnik państwowy, którego zdaniem jest ściągnięcie długu, między (...)

Europejski Tytuł Egzekucyjny?

Na potrzeby roszczeń bezspornych Unia Europejska wprowadziła Europejski Tytuł Egzekucyjny, którego zadaniem jest ułatwienie dochodzenia roszczeń od dłużnika mieszkającego za granicą. Tytuł t(...)

Zasady w pracy komornika

Komornik jest urzędnikiem państwowym, którego zawód regulowany jest przepisami prawa. Jego zakres obowiązków i dopuszczalnych zachowań dokładnie precyzuje Kodeks Etyki Zawodowe(...)

Komornik a konto dziecka

Każdy rodzic chce zadbać o przyszłość i dobro swojego dziecka. Rodzice zakładają dla swoich dzieci oddzielne konta, jednak w sytuacji długów mogą się oni zastanawiać, czy komornik może zająć(...)

Dokumenty potrzebne do wszczęcia postępowania egzekucyjnego

Postępowanie egzekucyjne ma na calu zaspokojenie potrzeb wierzyciela. Są to kroki podejmowane przez komornika, celem których jest odzyskanie długu na mocy świadczenia określonego w tytule eg(...)

Komornik a środki na lokacie

Zajęcie środków pieniężnych zgromadzonych na koncie bankowym dłużnika jest normalnym następstwem egzekucji komorniczej. Przypominamy, by mogło się to wydarzyć konieczne jest skierowanie prze(...)

Czy i jak można wstrzymać licytację komorniczą?

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, czy komornik może wstrzymać licytację komorniczą. Rozważmy zatem, czy istnieją inne przesłanki i możliwości, by tego dokonać?

Jak łatwo się domyślić, (...)

Czy komornik może wstrzymać licytację komorniczą?

Jeżeli doszło do zajęcia przedmiotów bądź nieruchomości dłużnika na poczet jego nieuregulowanych długów, następnym krokiem jest ich egzekucja, po czym następuje licytacja komornicza. (...)

Komornik a MOPS

Osoby pobierające zasiłek z pomocy społecznej borykające się z problemem egzekucji komorniczej często zastanawiają się, czy komornik może te środki zająć? Wedle znowelizowanej ustawy z 2004 roku ko(...)

Komornik a świadczenia z ZUS

W trakcie egzekucji komorniczej zajęte mogą zostać środki finansowe z różnych źródeł, jednak komornicy zobowiązani są do przestrzegania zapisów prawa wskazujących im jakie świa(...)

Komornik a RODO

Komornik jako funkcjonariusz publiczny urzędujący przy sądzie rejonowym może pozyskiwać dane na temat dłużnika z licznych źródeł. Są to standardowe działania mające na celu ustalenie faktycz(...)

Egzekucja świadczenia od dłużnika

Postępowanie komornicze ma miejsce kiedy wierzyciel i dłużnik nie mogą dojść do wzajemnego konsensusu i sytuacja wymaga osoby trzeciej do egzekucji długu. Należy jednak wiedzieć, że czynności podej(...)

Dlaczego warto brać udział w aukcjach komorniczych?

Jak dobrze wiemy, komornik zajmuje przedmioty i własności dłużnika w trakcie egzekucji komorniczej na na poczet uregulowania jego długów. Właśnie te przedmioty i własności sprzedawane są pod(...)

Wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego, co warto wiedzieć?

Wierzyciel, któremu zależy na odzyskaniu pieniędzy od dłużnika z pomocą komornika powinien złożyć wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Krok ten nie jest podejmowany z urzędu, wier(...)

Długi w urzędzie skarbowym – czy ulegają przedawnieniu?

Odpowiedź na to pytanie jest krótka: tak, długi w urzędzie skarbowym jak wszystkie, także ulegają przedawnieniu. Podstawą prawną jest tutaj art. 70 par. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. -(...)

Upadłość konsumencka a komornik

O upadłości konsumenckiej często mówi się jak o szansie na nowy start. Rzeczywiście może się ona okazać wybawieniem dla dłużnika, który nie jest w stanie więcej spłacać swoich wierzyt(...)

Komornik a rolnik

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o tym co może zabrać komornik na poczet zaspokojenia roszczeń wierzyciela. Jak ma się sprawa w odniesieniu do osoby prowadzącej gospodarstwo rolne? Ot&(...)

Czy warto wcześniej spłacać długi?

Czy warto wcześniej spłacić dług? Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu dłużników. Jakby nie spojrzeć pozwala to na pozbycie się zobowiązania i związanego z nim stresu. Rów(...)

Konsekwencje ukrycia majątku przed komornikiem

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym jak wygląda proces szukania majątku przez komornika. Wspominaliśmy wtedy, że komornik wysyła dłużnikowi wniosek o wykazanie majątku, na który ten powini(...)

Poszukiwanie majątku przez komornika

Jak wiadomo celem egzekucji komorniczej jest odzyskanie przez wierzyciela pieniędzy od dłużnika. Dość nierzadko zdarza się tak, że jedynym rozwiązaniem jest przejęcie majątku przez komornika. Niest(...)

Zrzeczenie się dziedziczenia a komornik

Zacznijmy od tego na czym polega zrzeczenie się spadku. Jego celem jest odsunięcie się od dziedziczenia, efektem czego jest nieotrzymanie spadku po osobie zmarłej. Umowa zrzeczenia się spadku zawie(...)

Z czym wiąże się poręczenie długu?

Zacznijmy od tego czym jest poręczenie długu? Potocznie określane również jako podżyrowanie, jest to umowa na mocy której poręczyciel zobowiązuje się, że spłaci zobowiązanie dłużnika (...)

Prawa i obowiązki wierzyciela hipotecznego

Zacznijmy od tego kim jest wierzyciel hipoteczny? Jest to instytucja, zazwyczaj bank, w którym osoba zaciągająca kredyt hipoteczny zdecydowała się szukać wsparcia finansowego na zakup nieruc(...)

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym klientom i przyjaciołom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wielu radosnych i ciepłych chwil,(...)

Kredyt hipoteczny a śmierć dłużnika

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, czym jest hipoteka. Rozważmy zatem, co dzieje się z kredytem hipotecznym po śmierci kredytobiorcy? Jak już to wielokrotnie deliberowaliśmy, wedle prawa spadko(...)

Hipoteka

Każdy z nas chciałby mieć własny dom czy też mieszkanie, niestety w dzisiejszych realiach nie wszyscy posiadają wymagane zasoby finansowe. Jednak mając stałe dochody i posiadając zdolność kredytową(...)

Najemca nie płaci czynszu

Wynajmujesz komuś mieszkanie? Przeprowadziłeś wywiad, spisaliście umowę, wszystko jest w jak najlepszym porządku, aż tu nagle… Najemca przestaje płacić czynsz. Jakie możliwości ma wynajmując(...)

Czym się kierować, wybierając komornika

W życiu bywa różnie - zdarza się, że w dobrej wierze pożyczymy komuś pieniądze, a on nagle zaczyna zalegać ze spłatą pożyczki, bądź zaczyna unikać kontaktu. W takiej sytuacji można skorzysta(...)

Komornik a działalność gospodarcza

Problemy ze spłatą długów mogą dotknąć każdego, również przedsiębiorców - może wtedy dojść do egzekucji komorniczej z działalności gospodarczej. Egzekucja taka ma miejsce wyłąc(...)

Egzekucja komornicza a śmierć dłużnika

Jak każdy wie, w życiu bywa różnie i czasami zdarzają się sytuacje, dla których po prostu trudno znaleźć dobre rozwiązanie. Jedną z takich sytuacji jest śmierć dłużnika, wobec kt&oacu(...)

Odsetki ustawowe za opóźnienie płatności

Czasami zdarza się, że dłużnik spóźnia się ze spłatą swoich należności nie zdając sobie sobie sprawy z tego, że za takie opóźnienie może zapłacić odsetki ustawowe. Wierzyciel ma prawo(...)

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym klientom i przyjaciołom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku w rodzinnej atm(...)

Zawieszenie i umorzenie postępowania egzekucyjnego

Zarówno zawieszenie jak i umorzenie postępowania egzekucyjnego są ostatecznymi metodami uniknięcia licytacji komorniczej majątku dłużnika. Mają one na celu przerwanie postępowania egzekucyjn(...)

Czy można wybrać sobie komornika?

Zacznijmy od tego, kim jest komornik? Jest on funkcjonariuszem publicznym, specjalistą działającym przy sądzie rejonowym. Na podstawie orzeczenia sądu może on egzekwować należności zarówno p(...)

Egzekucja nieruchomości

Kupno mieszkania czy też domu na kredyt jest w dzisiejszych czasach popularne, jednakże kredyt hipoteczny jest bardzo poważnym i wieloletnim zobowiązaniem i czasami zdarza się, że nie udaje się go (...)

Prawa dłużnika

Mimo iż dłużnik to osoba, która nie wywiązała się z pewnej umowy, ma on swoje prawa. Wierzyciel może wobec takiej osoby podjąć działania mające na celu odzyskanie należności – na począ(...)

Jak przebiega zajęcie konta przez komornika?

Dłużnik nie spłacający należności na czas musi się niestety liczyć z tym, że pewnego dnia może odwiedzić go komornik sądowy. Jak już pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, jako pierwsze(...)

Co zrobić kiedy komornik zabrał za dużo?

Dłużnik mający problemy z regularnym spłacaniem należności musi się niestety liczyć z tym, że pewnego dnia do jego drzwi może zapukać komornik. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że egzekucja komorn(...)

Dziedziczenie długów

Wiadomość o spadku dla każdego może być sporym zaskoczeniem, ale może też okazać się niemiłą niespodzianką. Spadek oznacza nie tylko dziedziczenie aktywów i majątku po zmarłym, bywa i tak, ż(...)

Czy dług może zostać sprzedany?

Polacy coraz chętniej i częściej biorą kredyty i pożyczki - dokonują zakupów na raty, biorą kredyty na mieszkania, samochody czy też sprzęt RTV i AGD. Jest bowiem dużo łatwiej spłacić miesię(...)

Przedawnienie długu

Unikanie spłaty zobowiązania jest przeciwne ogólnie panującym zasadom społecznym – jeżeli pożyczyliśmy pieniądze, powinniśmy je również oddać. Jednakże przez wiele osób p(...)

Co zrobić, gdy trafisz na giełdę długów?

Czym jest giełda długów?

Jest to miejsce, w którym wierzyciel ogłasza ofertę sprzedaży wierzytelności, która przysługuje mu względem dłużnika. Na gieł(...)

Co warto wiedzieć o chwilówkach

„Szybka pożyczka bez formalności!” Każdy zapewne wiele razy spotkał się z takim hasłem. Tak zwane chwilówki cieszą się sporą popularnością, umożliwiają bowiem szybkie uzyskanie z(...)

Długi a rozwód

Większość ludzi po zawarciu małżeństwa decyduje się na wspólność majątkową, co oznacza iż wszelkie dochody są ich wspólną własnością. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze w skład maj(...)

Co warto wiedzieć o licytacji komorniczej.

Licytacja komornicza jest jednym ze standardowych zadań komornika i ma na celu wyegzekwowanie od dłużnika niespłaconych wierzytelności. Polega ona na publicznej sprzedaży należących do dłużnika ruc(...)

Jak sprawdzić zadłużenie u komornika?

Jak sprawdzić, ile ma się długu? Dobrym sposobem na sprawdzenie zadłużenia jest weryfikacja baz dłużników, gdy powstało ono na skutek zaciągania i niespłacania pożyczek oraz kredytów.(...)

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny jest coraz bardziej powszechny w polskich bankach i cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Ale jak każdy kredyt, ma on swoje wady i zalety.

(...)

Egzekucja komornicza - co może zająć komornik - część 2

Jak opisane zostało w poprzednim artykule, komornik może zająć wynagrodzenie oraz konto bankowe dłużnika, ale co jeszcze? Na wniosek wierzyciela komornik może zająć nieruchomości dłużnika. Najczęśc(...)

Egzekucja komornicza - co może zająć komornik

Co może zająć komornik na poczet długów? To pytanie zadaje sobie każdy, kto ma problemy ze spłacaniem swoich obowiązań na czas.

Komornik przeprowadza egzekucję sądową, która m(...)

Wesołych świąt!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym partnerom, przyjaciołom, klientom i współpracownikom, wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze, (...)

Czym jest spirala zadłużeń?

Spirala zadłużeń to mechanizm popadania w coraz większe zadłużenie, bez możliwości terminowej spłaty należności. Sprowadza się ona do zaciągania kolejnych kredytów i pożyczek w celu uregulow(...)

Czy można dogadać się z komornikiem?

Niewielu dłużników zdaje sobie sprawę, że to od wierzyciela zależy, z jakich elementów majątku ściągana będzie należność – owszem pieniądze należy przekazać komornikowi, ale ost(...)

Przedawnienie długów – po jakim czasie i dlaczego? cz.2

Z poprzedniej części artykułu wiesz już, kiedy i dlaczego dochodzi do przedawnienia długów. W tej części skupimy się natomiast nad tym, jak bronić się przed nieczystymi zagrywkami dłużnik&oa(...)

Przedawnienie długów – po jakim czasie i dlaczego? cz.1

Przedawnienie długu to bez wątpienia marzenie większości dłużników, którzy mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Trzeba jednak przyznać, że do takiego biegu zdarzeń dochodzi niez(...)

Zmiany w pracy komorników na rok 2021

Zmiany w pracy komornika sądowego w 2020 roku były ogromne. W dużej mierze zostały one wymuszone przez pandemię COVID-19, który zmusił specjalistów do realizacji większości obowiązk&o(...)

Komornik i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – co warto wiedzieć

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną (zaraz obok jednoosobowych działalności gospodarczych) z najpopularniejszych form prowadzenia biznesu. Dzięki niej można uniknąć wielu niep(...)

Wesołych świąt!

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszcza Was przez każdy dzień Nowego Roku.

(...)
Różnice między komornikiem i firmą windykacyjną cz. 2

W poprzednim materiale opowiadaliśmy głównie na temat tego, czego windykator nie może. Dziś nieco szerzej porównamy komornika sądowego z windykatorem. Mamy nadzieję, że następny konta(...)

Różnice między komornikiem i firmą windykacyjną cz. 1

Wierzyciele i dłużnicy często mylą firmy windykacyjne z komornikami sądowymi. Sam kontakt z windykatorem zazwyczaj budzi strach, gdyż jest to osoba kojarzona raczej z nieustępliwością i czynności, (...)

Przykłady działań powodujących odpowiedzialność odszkodowawczą komornika

Na blogu pojawiał się materiał dotyczący winy i odpowiedzialności odszkodowawczej komornika. W wielu czytelnikach wzbudził on zaciekawienie i pojawiło się wiele pytań odnośnie przykładów dzi(...)

Wina i odszkodowanie od komornika

Komornik realizujący powierzone zadania musi dostosować się do indywidualnego charakteru każdej sprawy. W dalszym ciągu jest on jednak człowiekiem, a jak wiadomo, ludzie nie są nieomylni. Chociaż d(...)

Kim jest asesor komorniczy?

Każdy specjalista, który podczas codziennej realizacji zadań służbowych, mierzy się z ogromną ilością obowiązków, potrzebuje swojego pomocnika. Komornicy do dyspozycji mają specjalnie(...)

Wynagrodzenie komornika – jak to wygląda w praktyce?

Istnieje wysokie przeświadczenie, że komornicy to specjaliści, którzy mogą pochwalić się naprawdę wysoką pensją. Skąd ona pochodzi, skoro dług trafia do wierzyciela? Wszystko zostało określo(...)

Skutki pandemii dla komorników

Światowa pandemia COVID-19 ma ogromny wpływ na cały świat. Jak przełożyła się ona na pracę komorników sądowych? Czy jej skutki utrudniają pracę egzekutorów i jak odbywają się licytacj(...)

Rozprawy online, czyli wielkie zmiany w XXI w.

Obecne czasy wymagają wprowadzenia istotnych zmian w znanych nam systemach. Realizacja egzekucji komorniczej ruchomości lub nieruchomości jest niemal niemożliwa, a same rozprawy sądowe są bardzo po(...)

Internetowa licytacja komornicza – czy to możliwe? cz.2

Skoro wiesz już, że licytacja komornicza może odbyć się przez internet, warto wiedzieć, jak taka transakcja przebiega. Obawiasz się, że będzie to dla Ciebie zbyt skomplikowane, ponieważ nie masz do(...)

Internetowa licytacja komornicza – czy to możliwe? cz.1

Do tej pory ciężko było wyobrazić sobie licytację komorniczą przez internet. Pojawiały się jedynie ogłoszenia na portalach informacyjnych, z których można było poznać szczegóły oferty(...)

Co zrobić, jeśli komornik zajął pieniądze z 500+?

Program 500+ zaliczamy do grupy dodatków rodzinnych. Środki służą do wsparcia rodziców w opiece nad pociechami. Czy mogą zatem zostać zajęte na poczet spłaty długów, któ(...)

Pracodawca przekazuje komornikowi zbyt dużą kwotę z mojego wynagrodzenia. Co robić?

Kwota egzekwowana przez komornika sądowego w trakcie egzekucji wynagrodzenia za pracę, często zależy od rodzaju umowy. Skupimy się zatem na dłużnikach zatrudnionych w oparciu o UoP, czyli umowę o p(...)

Egzekucja komornicza kontra sprzedaż długu

Wierzycielom zawsze zależy na tym, by jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Z każdym miesiące zwłoki, istnieje coraz większe ryzyko, że danego długu nie da(...)

Alimenty, czyli największa zmora komorników

Nie trzeba brać kredytu lub pożyczki, by stać się dłużnikiem. Zobowiązania finansowe wynikające z niepłacenia alimentów są wyjątkowo częstym przypadkiem, z którym muszą zmagać się kom(...)

Co zrobić w przypadku odmowy podjęcia egzekucji przez komornika?

Znasz art. 10. Prawo wyboru komornika; odmowa wszczęcia egzekucji przez komornika wybranego przez wierzyciela? Można zatem powiedzieć, że połowa sukcesu za tobą, ponieważ nie musisz szukać informac(...)

Kiedy komornik sądowy może odmówić podjęcia egzekucji?

Wybierasz komornika sądowego, który cieszy się uznaniem klientów i nagle otrzymujesz odmowę wszczęcia egzekucji. Czy to możliwe? Dlaczego tak może się wydarzyć i co należy zrobić w da(...)

Art. 821. Zawieszenie przez sąd postępowania egzekucyjnego w razie złożenia skargi na czynności komornika lub zażalenie na postanowienie sądu

Utrudnianie pracy komorników to jeden z najczęstszych problemów współpracy z nieuczciwymi dłużnikami. Oczywiście nie każdy zachowuje się w sposób niewłaściwy i z czasem (...)

Czy komornik może podjąć egzekucję z policją lub wojskiem?

Jesteś dłużnikiem i gdy tylko przychodzi komornik, barykadujesz się w domu? To jedno z najgorszych rozwiązań, które możesz podjąć. Pamiętaj, że długi wynikają z zobowiązań wobec wierzycieli,(...)

Wzajemne wsparcie komorników, czyli § 20

Czy komornicy mają obowiązek wzajemnego wsparcia? Mówi o tym m.in. Kodeks Etyki Zawodowej – a dokładniej rozdział III § 20. Jeśli chcesz poznać szczegóły, (...)

Kodeks Etyki Zawodowej Komornika Sądowego – § 8 etyka.komorn. Sprawność czynności egzekucyjnych

Niemal każdy specjalista związany odpowiedzialny za interesy, zdrowie, życie lub bezpieczeństwo osób trzecich, musi podporządkowywać się do Kodeksu Etyki Zawodowej. Oczywiście w przypadku ko(...)

Odpowiedzialność komornika sądowego cz. 2

W pierwszej części przygotowanego materiału obiecaliśmy, że rozwiniemy temat odpowiedzialności i obowiązków komornika sądowego. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych czytelników(...)

Odpowiedzialność komornika sądowego cz. 1

Komornik sądowy posiada niezwykle ważne i odpowiedzialne stanowisko. Jest on organem wykonawczym na orzeczenie sądu, dlatego możemy go nazwać głównym wykonawcą wyroku. Warto(...)

Co zrobić, gdy komornik zabierze całość wynagrodzenia?

Jesteś osobą zatrudnioną w oparciu o umowę cywilno-prawną? W takim razie informacje o zajęciu komorniczym wynagrodzenia, może być dla Ciebie dużym problemem. Dlaczego? Ponieważ komornicy mają możli(...)

Czy komornik może zabrać całość wynagrodzenia?

Informacja o zajęciu komorniczym wynagrodzenia za pracę to wyjątkowo stresujący moment dla każdego dłużnika. Dlaczego? Ponieważ rodzi się wiele pytań odnośnie tego, jak dużą część pensji komornik z(...)

Jak zostać komornikiem?

Komornik sądowy to zawód, który nie cieszy się szczególnym uznaniem – zwłaszcza wśród potencjalnych dłużników. Wszystko za sprawą błęd(...)

Obowiązek naprawienia szkody, czyli Art. 36.

Doszło do sytuacji, w której komornicy uszkodzili Twoje mienie? W takim razie masz prawo żądać naprawy szkody. Kto pokrywa koszty? Tego dowiesz się z dalszej części przygoto(...)

Gdzie i kiedy szukać licytacji komorniczych 2019

Czasy się zmieniają, a technologia z każdym rokiem udostępnia nam coraz więcej interesujących narzędzi i możliwości. Oczywiście innowacje docierają również do takich specjalistów jak (...)

Kiedy komornik może zająć wynagrodzenie za pracę?

Chociaż zajęcie wynagrodzenia za pracę przez komornika nie jest zrozumiałe dla wszystkich, zasady są wyjątkowo proste i klarowne. Często zdarzają się sytuacje, w których komornicy teoretyczn(...)

Dlaczego od 1 stycznia 2019 trudniej zająć ruchomości?

Komornicy znają wiele metod na wyegzekwowanie należności od dłużników. W pierwszej kolejności oczywiście próbują znaleźć sposób na zamknięcie sprawy, wykorzystując do tego środ(...)

Różnice między komornikiem i firmą windykacyjną

Zarówno dłużnicy, jak i wierzyciele często mylą komornika sądowego i firmy windykacyjne. Z czego to wynika? Głównym powodem jest dezinformacja lub brak wiedzy na temat specyfikacji za(...)

Co zrobić, gdy Twoja nieruchomość została zlicytowana?

Sytuacja, w której nieruchomość została zlicytowana przez komornika na poczet zadłużenia, to bez wątpienia dramat lokatorów i właścicieli danego obiektu. Często takie osoby stają się (...)

Napaść na komornika – jakich konsekwencji można się spodziewać?

Chyba każdy komornik sądowy w swojej karierze miał sytuacji, podczas których spotykał się z agresywnymi dłużnikami, próbującymi uchronić swój dobytek możliwymi sposobami. Oczyw(...)

Przerwanie biegu przedawnienia

Przedawnienie to często ulubione słowo dłużników i koszmar wierzycieli. Jak tego uniknąć lub kiedy można cieszyć się z przedawnienia długów? Wszyscy komornicy sądowi często zalewani s(...)

Długi kontra upadłość konsumencka

Długi potrafią rosnąć w nieskończoność. Niestety, wielu nieświadomych ludzi popada w tak zwaną spiralę zadłużenia, która polega na tym, że muszą oni w pewnym momencie brać kolejne kredyty lu(...)

Komornik w firmie? Wszystko, co musisz wiedzieć

Niemal każda firma ma swoje dobre i słabe okresy. O ile większość przedsiębiorców planuje jedynie stale budować markę z nastawieniem na ciągły zysk, o tyle rzadko przygotowani są na ewentual(...)

Obowiązki komornika – fakty

Stale narastające mity na temat pracy komorników, są częstym problemem osób podejmujących się tego zawodu. Dłużnicy rzadko zdają sobie sprawę, że komornicy są jedynie narzędziem wykon(...)

Jak wybrać komornika?

Komornicy mogą cieszyć się dobrymi lub wątpliwymi opiniami wierzycieli i dłużników. Zadaniem specjalistów jest pomoc w odzyskaniu należności i wyprostowanie sytuacji finansowej os&oac(...)

Co zrobić, gdy komornik puka do drzwi?

Widząc komornika sądowego w drzwiach, serce zaczyna szybciej bić i dłonie pocą się jak na treningu. W najlepszym przypadku chce on jedynie zapytać o sąsiada, lecz w najgorszym szuka właśnie Ciebie.(...)

Intercyza i zadłużenie małżonka – jak komornik może wyegzekwować spłatę długu?

Nie wszyscy jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, którzy dbają o to, by uchronić rodzinę przed zadłużeniami. Niestety, wielu z nas potrafi zainwestować wszystkie oszczędności w ryzykowny biznes (...)

Zadłużenie w spadku – czy można się odwołać?

Dowiadując się o tym, że zostaliśmy spadkobiercami, zawsze pojawiają się bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony smutek, ponieważ ktoś bliski odszedł i z drugiej szczęście, że pamiętał o nas w chw(...)

Zagrożenia, które czekają na komorników sądowych – ścieżka prawna i agresja

Wierzycielom wydaje się, że mogą bez orzeczenia sądowego zadzwonić do komornika i poinformować go o niezapłaconej fakturze. Dłużnicy natomiast robią wszystko, by utrudnić pracę komorników, p(...)

Komornik sądowy i jego bezpieczeństwo podczas pracy

Praca komornika sądowego jest w teorii prosta. Wysyłanie listów, zawiadomień, ponagleń, egzekucje, licytacje i doprowadzenie sprawy do końca, dzięki czemu wierzyciel odzyska swoje należności(...)

Windykacja naruszająca dobra osobiste

Chociaż prawo jest podobno po stronie windykatorów, których zadaniem jest odzyskanie długów wierzyciela, to mimo sądowego nakazu egzekucji komorniczej, dłużnicy często starają (...)

Co z zobowiązaniami upadłej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Gdy dochodzi do problemów w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, często także trzeba liczyć się z koniecznością ogłoszenia upadłości. Wierzyciele i współpracownicy, kt&oa(...)

Ustawa o poprawie skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych – zmiany w prawie

Uchylanie się od alimentów to poważna sprawa, która dotyczy większości niekompletnych rodzin. Winą nie są pieniądze, lecz ludzie, którzy nie biorą odpowiedzialności za własne r(...)

Jak chronić się przed długami małżonka?

Od pewnego czasu coraz więcej słyszy się o tym, że Młoda Para chce zdecydować się na rozdzielność majątkową. Tłumaczą oni swoją decyzję w większości przypadków ryzykiem zadłużenia jednej ze (...)

Czy sąd może wydać nakaz zapłaty w przedawnionej sprawie?

Przedawnione sprawy i nakaz zapłaty to bardzo grząski grunt, który może maksymalnie przytłoczyć wielu dłużników. Każdy komornik sądowy będzie mieć w swojej karierze wiele takich probl(...)

Umowa zlecenie – zajęcie komornicze

Chociaż umowa zlecenie (inaczej zwana umowa cywilnoprawna) jest skategoryzowana jako “gorsza” przez większość społeczeństwa (a nawet w pewnym sensie przez prawo), to nadal większość fir(...)

Współpraca z komornikiem – przydatne informacje w praktyce

Wierzycielom wydaje się, że wystarczy odwiedzić kancelarię i złożyć zlecenie, a komornicy zajmą się odzyskaniem dla nich długów. Dłużni z kolei wyobrażają sobie postać, która przyjdzi(...)

Wniosek egzekucyjny – jak przygotować

Nim licytacja komornicza pozwoli wierzycielowi odzyskać swoje należności, musi on przejść przez wszystkie formalności sądowe. Pierwszym krokiem, który musi podjąć każdy z Was, będzie m.in. p(...)

Gdy nabywca nieprawidłowo zaliczy cenę nabycia – co wtedy?

Mieszkania komornicze w dalszym ciągu są zaliczane jako niebezpieczna transakcja – niezależnie, czy jest to nieruchomość w Łodzi, Warszawie, czy mniejszych miejscowościach. Podwyższone ryzyko(...)

Nabycie gospodarstwa rolnego z licytacji komorniczych po zmianach

Chociaż zmiany dotyczące obrotu nieruchomościami rolnymi weszły w życie 30 kwietnia 2016, w dalszym ciągu pojawia się wiele spraw i roszczeń osób, które nie mają pojęcia o ustawie reg(...)

Czy posiadam możliwość sprzeciwu od nakazu zapłaty?

Doszło do sytuacji, w której otrzymali Państwo nakaz zapłaty i dopiero z tego dokumentu, dowiedzieliście się, że toczyło się przeciwko wam postępowanie? Spokojnie, posiadacie możliwość sprze(...)

Długi z karty kredytowej i przedawnienia

Długi z tytułu karty kredytowej budzą wiele wątpliwości wśród użytkowników, ponieważ większość osób uważa, że ich zobowiązania przedawniają się po 2 lub 3 latach, a często doch(...)

Praca komorników sądowych – teoria kontra praktyka

Komornicy kojarzeni są jedynie z zadłużeniami, egzekucjami i problemami. Niestety, społeczeństwo rzadko dowiaduje się o tym, jakie obowiązki musi wykonywać prawdziwa kancelaria komornicza i jak duż(...)

Fakty na temat zajęć komorniczych

Nieznajomość praw, nie zwalnia interesantów z odpowiedzialności. Zachęcamy więc naszych klientów, by przeanalizowali oni swoje możliwości i obowiązki. Zajęcia komornicze są czymś prze(...)

Informacje na temat spłaty długu – skąd mam wiedzieć ile zostało?

Spłatę zadłużenia w ratach można porównać m.in. do czekania w kolejce, gdy przed nami jest jeszcze kilkunastu klientów. Poświęcamy w tym miejscu godzinę, natomiast wydaje się, że spęd(...)

Ilość komorników? Czy można mieć ich wielu?

Mam kilku komorników. Komornik mnie ściga. Komornik sądowy wszedł mi na konto – wszystkie te zdania, są popularne podczas rozmowy o zadłużeniach i komornikach. Nie trzeba jednak ukrywa(...)

Omyłkowa faktura i unikanie płatności przez dłużnika

Przedsiębiorcom wydaje się często, że są niemal bezkarni i nie muszą płacić faktur, które otrzymali od swoich usługodawców. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można walczyć o swoje rosz(...)

Przedsądowe wezwanie do zapłaty rozwiązuje wiele spraw

Chociaż windykacje komornicze wydają się czymś, na co dłużnik może liczyć zaraz po rozpoczęciu procesu mającego na celu odzyskanie własności dłużnika, to mogą być Państwo pewni, że jest to ewidentn(...)

Jak księgować wpłaty od dłużnika?

Praca komornika nie kończy się po udanej windykacji – często musi on pomagać w wielu kwestiach, związanych z zaliczeniami wpłat od dłużników lub prowadzić konsultację. Pojawiły się ost(...)

Nie odzyskałeś kaucji za mieszkanie? To nie koniec walki

Kaucja za mieszkanie… Jeden z najbardziej drażliwych tematów wśród osób wynajmujących i najemców. Jest to zabezpieczenie dla strony wynajmującej lokal i zazwyczaj(...)

Odszkodowanie ci się należy! Walcz z pomocą komornika!

Firmy ubezpieczeniowe lubią przedłużać procedurę, unikając również wypłacenia przyznanego odszkodowania. Doskonałym zobrazowaniem jest sytuacja, w której doszło do wypadku samochodowe(...)

Awaria w lokalu użytkowym – jak ubiegać się o swoje

Prowadzenie biznesu wiąże się również z kosztami, a wynajęcie lokalu użytkowego jest jednym z najmocniej obciążającym finansowo. Niestety, jak to bywa w życiu, każda instalacja elektryczna l(...)

Licytacje komornicze i zakup udziałów

Ogłoszenia komornicze kuszą niską ceną, jednak wiele osób nie zawsze doczytuje do końca treść licytowanych przedmiotów, zapominając również o tym, że jest to forma aukcji, w kt(...)

Przejście zadłużenia rodziców na dzieci, czyli gorszy start

Większość rodziców dba o to, by ich dzieci miały jak najlepszy start w dorosłe życie – zdarzają się jednak sytuacje, które mogą obciążyć finansowo pociechy od początku życia. Cz(...)

Długi i spadki – często spotykane sprawy spadkowe

Informacja na temat spadku, zazwyczaj jest dla spadkobierców czymś, co budzi pozytywne emocje i zadowolenie mimo smutny informacji o śmierci. Niestety, zdarzają się przypadki, w który(...)

Specyfikacja zawodu – komornik sądowy

Praca marzeń, czy raczej jeden z trudniejszych zawodów? Czym powinien kierować się i charakteryzować profesjonalny komornik sądowy w takich miastach jak Łódź, Wrocław i przykładowo Wa(...)

Zajęcie konta przez komornika – kiedy tak się dzieje i dlaczego

Jak często można spotkać się ze stwierdzeniem, że komornik sądowy zajął komuś konto? W dużych miastach jak np. Łódź, zdarza się to niezwykle często – nie jest to spowodowane tym, że re(...)

Licytacja komornicza długów spółki lub firmy

Często pojawiają się pytania nt. różnic między takimi sytuacjami jak windykacja komornicza firmy i spółki. Łódź to duże miasto, a nasza kancelaria może pochwalić się wieloma ud(...)

Dług spółki i windykacja komornicza

Poruszanie kwestii windykacji w czasie rozmów o spółce, bywa niezwykle drażliwym tematem, ponieważ posiada ona w większości przypadków identyczne prawa jak działalność gospodar(...)

Komornik sądowy i długi firm

Oferty komornicze w Łodzi to nie tylko przedmioty i nieruchomości od osób prywatnych – to również przedmioty pochodzące z windykacji firm, które podejmow(...)

RODO i komornicy – czy coś się zmieni?

Od 25 maja 2018 roku, weszło w życie unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (w skrócie RODO), które utrudniło funkcjonowanie wielu firm i instytucji przetwarzających dane k(...)

Uważaj na lokatorów z nieruchomości komorniczych!

Poszukując swojego nowego kąta, mieszkania komornicze są atrakcją propozycją w Łodzi i każdym dużym mieście, gdzie wybór nie należy do małych. Jeśli interes(...)

Inwestycja w licytacje komornicze, czyli jak się wzbogacić

Od wielu lat nasza kancelaria zajmuje się problemami wierzycieli i skuteczną walką z dłużnika, którzy unikają zwrotu należności. Świadczyć mogą o tym setki udanych egzekucji i licytacji.

(...)
Zaliczka przed licytacją – w jakim celu

Nic dziwnego, że od kilku lat, notujemy stale rosnące zainteresowanie takimi wydarzeniami jak ogłoszenia komornicze. Łódź jest dużym miastem, a nasza kancelaria posiada wiele spraw do rozwią(...)

Czego nie robić w czasie licytacji komorniczych

Prawdziwe zadanie komorników jest nieco inne niż obraz, o którym myśli większość dłużników i wierzycieli. Komornik w takiej miejscowości jak Łódź ma ręce pełne pracy, po(...)

Ugoda i zwrot opłaty od pozwu

Można by pomyśleć, że ugoda pozasądowa zawarta przed rozpoczęciem rozprawy, jest w stanie zapobiec kolejnym kosztom sądowym – oczywiście opłaty komornicze są zupełnie inną kwestią.

Ni(...)

Omyłkowy przelew i co dalej?

Wysłanie omyłkowego przelewu może zdarzyć się każdemu. Pozornie może wydawać się, że jest to sytuacja bez wyjścia, gdyż bank nie może udzielić informacji o odbiorcy, ze względu na tajemnice bankowe(...)

Zwrot kosztów komorniczych. Ile odzyskasz?

Podjęcie egzekucji komorniczej, zawsze generuje koszty, którymi obciążany jest w większości wypadków dłużnik, jednak zaliczkę na poczet działań komorniczych, musi uiścić równie(...)

Odsetki - jak to wygląda w roku 2018?

Odsetki są niezwykle delikatnym tematem dla wierzycieli, ponieważ boją się oni określać je w swoich umowach, tak by kontrahent nie wystraszył się ewentualnych komplikacji. Jeśli jednak uchyla się o(...)

Nowa usta nt. Komorników sądowych i kosztów

Od ponad 20 lat, komornicy podlegają ustawie z roku 1997, która regulowała niemal wszystkie wykonywane czynności. Od obecnego roku, zmieni się duża ilość procesów i przede wszystkim, (...)

Wszystko dla dzieci - alimenty kontra wierzytelności

Sprawy sądowe, które rozstrzygają się między wierzycielami i dłużnikami, nie należą do prostych. Sąd nie będzie brał pod uwagę wierzyciela, który w pierwszej kolejności złożył wniosek(...)

Skuteczność komorników w Polsce

Podejście pod tytułem “po co mi komornik, sam odbiorę wszystkie swoje długi”, jest w dalszym ciągu często spotykane wśród wierzycieli. Niejednokrotnie prowadzi to, do wielu narus(...)

Walka z trudnym dłużnikiem? To nic skomplikowanego!

Wierzyciele często czują się bezsilni względem swoich dłużników, zwłaszcza jeśli nie chcą korzystać z postępowania na drodze sądowej. Czasem może się jednak okazać, że wysłanie oficjalnego p(...)

Z czego może korzystać komornik w czasie postępowania

Odzyskanie należności od dłużników, może okazać się nieprawdopodobnie kłopotliwe dla wierzycieli. Zwłaszcza jeśli skutecznie chcą oni ukrywać swoje dobra i dochody, by nie musieć koniecznie (...)

Wybór odpowiedniego komornika - czy to trudne?

Podejmując decyzję o znalezieniu pomocy w zdobyciu swoich długów, możemy martwić się tym, że nie znajdziemy odpowiedniej dla siebie osoby. Jeśli szukamy takich informacji jak ogłoszenia komo(...)

Zakres terytorialny - czyli jak wybrać komornika

Wpisując komornik sądowy Łódź w wyszukiwarkę stron internetowych, znajdziemy bardzo dużą listę specjalistów, którzy będą w stanie pomóc z naszym problem(...)

Mieszkanie komornicze i jego stan faktyczny podczas odbioru

Szukając takich okazji jak ogłoszenia komornicze, Łódź, Warszawa, Kraków i wszystkie większe miasta w całej Polsce są doskonałym wyborem. Po pierwsze wybór jes(...)

Rozpad małżeński i podział majątku - Współpraca z komornikiem

Czy po rozwodzie i podziale majątku przez sąd, pojawił się problem z odzyskaniem swojej części? Były partner nie chce zwrócić pieniędzy za mieszkanie, samochód lub dom? Warto zastanow(...)

Czy licytacja komornicza po rozwodzie to sposób?

Sprawy rozwodowe są wyjątkowo trudne, ponieważ dotyczą one dwóch osób, którym kiedyś bardzo na sobie zależało, więc w grę wchodzą różne uczucia. Podział majątku jest wte(...)

Zajmowanie nieruchomości, dziś dużo bardziej skomplikowane

Jeszcze kilka lat temu, gdy tylko słyszeliśmy o pożyczkach pozabankowych i współpracy z różnymi firmami oferujących nam inwestycje, od razu myśleliśmy o stracie swoich nieruchomości, (...)

Podział majątku, małżeństwa i dłużnicy

Małżeństwo to wspaniały okres w życiu, zwłaszcza jeśli jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Niestety mogą pojawić się problemy, które będą powodować rozpad pożycia małżeńskiego, a to finalnie zakoń(...)

Podstawowe błędy wierzycieli

Odzyskiwanie pieniędzy lub swojej własności od dłużników, zawsze jest procesem stresującym i dla wielu z nas niesamowicie skomplikowanym, ponieważ nie codziennie musimy mierzyć się z takimi (...)

Radca prawny, firma windykacyjna, czy adwokat?

Często możemy spotkać się z sytuacją, że ludzie nie wiedzą gdzie szukać pomocy w kwestiach windykacyjnych i chodzi tu raczej o ściągnięcie zobowiązań od dłużników. Chcą oni niemal od razu pr(...)

Z jakim wyprzedzeniem pojawiają się licytacje komornicze?

Komornicy często zajmują nieruchomości i różnego rodzaju dobra materialne i dopiero po pewnym czasie, pojawiają się ogłoszenia komornicze. Łódź i wszystkie inne więks(...)

Ile mogę zaoszczędzić w czasie zakupu domu/mieszkania z licytacji komorniczej?

Jest to najczęściej zadawane pytanie przez inwestorów, którzy chcą dokonać zakupu nieruchomości. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu Nie licytacja komornicza to doskon(...)

Jak wygląda licytacja komornicza?

Inwestorzy szukający wrażeń, bardzo często są zainspirowani programami telewizyjnymi, w których pokazywana jest licytacja komornicza, wiele osób nie zdaje sobie jedna(...)

Czy mogę być pośrednikiem w licytacji komorniczej?

Każdy może być pośrednikiem w przypadku licytacji komorniczej, wymaga to jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności, ponieważ odbiór nieruchomości, które zostały pozyskane w ten spos&o(...)

Ile wynoszą koszty postępowania egzekucyjnego?

Koszty egzekucji komorniczej, zazwyczaj przerzucane są na dłużnika,jednak wierzyciel również musi liczyć się z ponoszeniem pewnych kosztów, które pozwolą na uzyskanie świadczeń(...)

W jaki sposób i kiedy mogę złożyć wniosek, o umorzenie postępowania komorniczego?

Egzekucja komornicza, może zostać zakończona na cztery sposoby.

  • Na wniosek wierzyciela,
  • na wniosek dłużnika,
  • po wyegzekwowaniu całej należności,
  • jeśli e(...)
Czy dług może ulec przedawnieniu? Kiedy mogę się tego spodziewać?

Długi to bardzo delikatny temat, którego każdy woli unikać. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że długi mogą ulec przedawnieniu, lecz muszą zostać zachowane pewne kryteria.

Czas jes(...)



x
Polityka Plików Cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce plików cookies. Czytaj więcej.

Polityka Prywatności

Administratorem danych osobowych jest komornik. Dane kontaktowe do zgłoszeń w przedmiocie danych osobowych :
adres e-mail: lodz3@komornik.pl, tel.: +48 505-612-051 lub na adres: ul. Wólczańska 73 lok. 2, 90-515 Łódź
Dane osobowe są przetwarzane w celu prowadzenia postępowania egzekucyjnego, zabezpieczającego oraz innych czynności, których wykonanie jest obowiązkiem nałożonym na komornika przez przepisy prawa.
W tym celu i na tej podstawie przetwarzane są dane wszystkich kategorii oraz o wyrokach skazujących i czynów zabronionych.
Dane osobowe zostały pozyskane od stron i/lub uczestników postępowania, właściwych podmiotów administracji publicznej lub samorządowej lub innych osób prawnych i/lub fizycznych lub jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej zobowiązanych do ich udostępnienia na podstawie obowiązujących przepisów prawa lub zostały uzyskane ze źródeł powszechnie dostępnych.
Zgodnie z właściwymi przepisami prawa i w celu wykonania obowiązków przez nie nałożonych, komornik przekazuje dane osobowe przetwarzane w toku postępowania egzekucyjnego osobom trzecim. Dane osobowe nie są przesyłane poza obszar EOG, chyba że stroną/uczestnikiem postępowania lub czynności jest osoba mająca adres zamieszkania/siedziby albo adres korespondencyjny poza EOG.
W odniesieniu do swoich danych osobowych możesz w każdej chwili zażądać do nich dostępu, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia lub masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Żądanie nie zostanie uwzględnione, jeżeli przetwarzanie danych osobowych w dotychczasowym zakresie będzie niezbędne z uwagi na konieczność zapewnienia osiągnięcia celu prowadzonego postępowania/czynności i/lub obowiązki nałożone na komornika przepisami prawa.
Dane są przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa – okres przechowywania akt egzekucyjnych i urządzeń ewidencyjnych komornika.
Możesz wnieść skargę na przetwarzanie danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępne w siedzibie komornika.

Czytaj treść polityki prywatności